Podróż samolotem – jak się przygotować?

Podróż samolotem jest dla wielu osób ekscytującym przeżyciem, zwłaszcza gdy odbywają ją pierwszy raz w życiu. Jeśli planujesz w najbliższym czasie lot, to mamy coś dla Ciebie – praktyczny poradnik, powstały we współpracy z mybaze serwisem modowym, w którym podpowiadamy, jak się przygotować do podróży samolotem, aby zagwarantować sobie komfort oraz uniknąć niespodziewanych i stresujących sytuacji.


Bagaż w trakcie podróży samolotem

Wybierając podróż samolotem, możesz zdecydować się wyłącznie na zabranie ze sobą bagażu podręcznego lub nadać większe walizki jako bagaż rejestrowany.

Zawsze warto mieć na uwadze, że zdarzają się różne sytuacje, zwłaszcza w trakcie podróży z przesiadkami.

Co w sytuacji, gdy Twoja torba nie dotrze na czas lub po prostu się zgubi?
W takich przypadkach z pomocą przychodzi bagaż podręczny, w którym warto umieścić przynajmniej kilka ubrań na zapas – koszulkę czy czystą bieliznę.

Pamiętaj, że bagaż podręczny ma pewne ograniczenia rozmiarowe i wagowe. Oczywiście, nie mogą znajdować się w nim także płyny o pojemności przekraczającej 100 ml czy niebezpieczne przedmioty.

Aby uniknąć problemu, wystarczy zabrać ze sobą próbki kosmetyków lub kupić w drogerii mniejsze wersje ulubionych produktów.

Co więcej, jeśli planujesz krótką podróż, to istnieją spore szanse, że bez problemu zmieścisz wszystko w bagażu podręcznym. Warto spróbować spakować się właśnie w taki sposób, bo dzięki temu zaoszczędzisz czas przed lotem i po dotarciu do swojej wakacyjnej czy służbowej destynacji.

Strój ma znaczenie

Przygotowując się do podróży samolotem, zadbaj również o odpowiedni strój, który naprawdę ma znaczenie. O ile krótsze loty nie są takim problemem, tak te dłuższe wymagają wygodnego i ciepłego ubrania.

Ze względu na nieustannie działającą klimatyzację na pokładzie robi się zimno, w szczególności w nocy. Właśnie dlatego dobrze jest mieć ze sobą grubszą bluzę lub sweter.

A co z butami?

Zdecydowanie odradzamy sandały czy klapki, w których może być Ci zimno. Takie obuwie nie sprawdzi się także w trakcie wysiadania z samolotu, gdy wielu pasażerom po prostu się spieszy i mogą przypadkowo nadepnąć Ci na stopę.

O wiele lepszym wyborem są półbuty zobacz ciekawe modele na mybaze męskie i damskie lub sneakersy, które możesz w razie czego szybko zdjąć.

O czym jeszcze warto pamiętać przed podróżą samolotem?

Jeszcze przed wyjściem z domu upewnij się, że masz dokumenty w łatwo dostępnym miejscu. Bilet, dowód czy paszport są niezbędne podczas odprawy i kontroli na lotnisku, dlatego postaraj się włożyć je na przykład do bocznej kieszeni torby czy plecaka, tutaj polecamy torby podróżne Wittchen, bogate w kieszenie https://mybaze.com/pl/torby-podrozne-damskie/wittchen/
boga Dodatkowo zadbaj o to, żeby się nie nudzić.

Większość linii lotniczych oferuje darmowe filmy, jednak warto mieć pod ręką ulubioną książkę lub gazetę. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą przekąsek, a nawet gotowego obiadu. Postaraj się jednak, aby przygotowane posiłki nie miały intensywnego zapachu, który mógłby przeszkadzać pozostałym pasażerom.

Cennik Parkingu

1 dzien


60 pln

2 dni


60 pln

3 dni


70 pln

4 dni


75 pln

5 dni


80 pln

6 dni


85 pln

7 dni


90 pln

8 dni


90 pln

9 dni


100 pln

10 dni


100 pln

11 dni


110 pln

12 dni


120 pln

13 dni


130 pln

14 dni


140 pln

15 dni


140 pln

16 dni


150 pln